Ekologia

Firma JDG wychodząc naprzeciw rosnącym trendom ekologicznym wdraża w działalności swojej firmy rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska. W ostatnim czasie udało się nam zamontować wydajne panele fotowoltaiczne na dachu hali produkcyjnej, które już wpływają na realne zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku. Nasza duża świadomość proekologiczna, która przyświeca naszej działalności wpływa na wdrażanie coraz to nowszych rozwiązań.

Jednym z tych rozwiązań był zakup samochodu elektrycznego w firmie, a co za tym idzie montaż w zakładzie produkcyjnym instalacji stacji szybkiego ładowania o mocy 50KW.

Zgodnie z rządowym programem rozwoju elektromobilności, już w 2020 r. mamy mieć w Polsce 6 tys. ładowarek standardowych. Chodzi o stacje wolniejsze, którymi ładuje się baterię do kilku godzin. Żeby ładować auto szybciej, ładowarka musi mieć dużą moc. Baterie w autach są na prąd stały, więc prąd zmienny z sieci trzeba przetworzyć wbudowanym w stację ładowania inwerterem, a ten element podnosi koszt inwestycji.

Mając na uwadze że w Olsztynie i okolicach takich stacji ładujących jest kilka zapraszamy do odwiedzenia Naszej Firmy zapoznanie się z ofertą naszych produktów a także bezpłatnie naładowanie swojego auta.

JDG-20
JDG-33
JDG-23
Wybierz język